Heating element type 38B8, 3 x 380-480V/3 x 3.3-5.3kW - 100.193
Shutdown
Back
log in
register
shopping cart
No products in the cart.
Subtotal
View Cart
Checkout
Click to claim the 【COUPON】
Home
/
Welding Tool
/
Leister
English
Ship to
China
Åland Islands
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Anguilla
Antarctica
Antigua and Barbuda
Argentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belau
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bonaire, Saint Eustatius and Saba
Bosnia and Herzegovina
Botswana
Bouvet Island
Brazil
British Indian Ocean Territory
Brunei
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
China
Christmas Island
Cocos (Keeling) Islands
Colombia
Comoros
Congo (Brazzaville)
Congo (Kinshasa)
Cook Islands
Costa Rica
Croatia
Cuba
CuraÇao
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Eritrea
Estonia
Ethiopia
Falkland Islands
Faroe Islands
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
French Southern Territories
Gabon
Gambia
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Heard Island and McDonald Islands
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Isle of Man
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macao
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Micronesia
Moldova
Monaco
Mongolia
Montenegro
Montserrat
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Netherlands
Netherlands Antilles
New Caledonia
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
Norfolk Island
North Korea
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palestinian Territory
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Pitcairn
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Republic of Ireland
Reunion
Romania
Russia
Rwanda
São Tomé and Príncipe
Saint Barthélemy
Saint Helena
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Martin (Dutch part)
Saint Martin (French part)
Saint Pierre and Miquelon
Saint Vincent and the Grenadines
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
South Africa
South Georgia/Sandwich Islands
South Korea
South Sudan
Spain
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Svalbard and Jan Mayen
Swaziland
Sweden
Switzerland
Syria
Taiwan
Tajikistan
Tanzania
Thailand
Timor-Leste
Togo
Tokelau
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
Turks and Caicos Islands
Tuvalu
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom (UK)
United States (US)
United States (US) Minor Outlying Islands
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Vatican
Venezuela
Vietnam
Virgin Islands (British)
Virgin Islands (US)
Wallis and Futuna
Western Sahara
Western Samoa
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Language
English
Currency
Save
Add to cart
Collect
Sign up for a membership to claim your discount coupon ↑
Description
Reviews (0)
Article100.193
Item name:Heating element, 3 x 380-480V/3 x 3.3-5.3kW
Voltage:380 - 480 V
Phases:3x
Power:9900 - 15900 W
Heating element diameter:85 mm
Additional description:Spare part for article 114.555 and 117.759
0 CUSTOMER REVIEWERS
5 STARS
0
4 STARS
0
3 STARS
2 STARS
1 STARS
No Comments
评论
Log in
Related Products
+ 查看更多
Sale!
Leister Heating element type 33A, 230V/1950W - 100.016
Sale!
Leister Heating element type 33H, 100V/435W - 103.606
Leister VARIANT 700 Overlap Welding Machine 20/40/50mm 230V-1680W / 400V-5500W
Leister WELDPLAST S1 Efficient Handheld Extrusion Welder 110V 230V
Shipping
+ 查看更多
We will ship your item by FedEx, DHL, UPS, EMS, e-Package etc with the tracking number
Payment
We accept: Paypal, VISA, Please contact us if you may need some other payment method
Return
Buyer can return faulty item for exchange/refund within 7-days after receiving the item.
Related Products
Leiter HOTWIND PREMIUM, 2300W, CURus, W/o Plug Integrated Power Electronics
Leister GEOSTAR G7 Hot-wedge Welding Machine, Copper Test Channel 230V/2800W
Leister Heating Element Type 33, 200V/1350W - 100.701
Leister VARIANT 704 Welding Machine Anti-Vandalism Tapes 230V/3680W for 25mm